Primăria Timișoara atrage atenția asupra necesității respectării normelor legale privind gestionarea deșeurilor. Potrivit art. 8, alin. (2), din HCL 371/2007 privind constatarea și sancționarea contravențiilor pe teritoriul municipiului Timișoara, cu modificările ulterioare, producătorii/generatorii de deșeuri rezultate de la intervenții, refaceri și construcții edilitar – gospodărești, deșeuri vegetale rezultate de la curățarea și întreținerea parcurilor și... Read More
