Doliu la Spitalul Județean din Timișoara.

A murit o angajată apreciată de colegi și pacienți
Colectivul Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” din Timișoara este în doliu după trecerea la cele veșnice a Radei Ecaterina, infirmieră în cadrul Compartimentului ATI Ortopedie.
Reprezentanții unității medicale au transmis un mesaj de condoleanțe, în care au subliniat dedicarea și profesionalismul colegei lor, care timp de mulți ani a fost alături de pacienți și de echipa medicală.
„A fost un om dedicat profesiei sale, un coleg apreciat și un sprijin pentru pacienți și pentru întreaga echipă medicală”, au transmis reprezentanții Spitalului Județean.
Plecarea sa lasă în urmă tristețe și un gol în rândul celor care au cunoscut-o și au avut ocazia să lucreze alături de ea.
În aceste momente grele, conducerea și colectivul Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” transmit sincere condoleanțe familiei, prietenilor și tuturor celor îndurerați de această pierdere.
Dumnezeu să o odihnească în pace!


