Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au demarat, începând de ieri, acțiuni de verificare a organizărilor de șantier din municipiul Timișoara și modul în care se respectăprevederile HCL 371/2007 modificatăreferitoare la acestea. S-a dispus asigurarea curățeniei în jurul panourilor organizărilor de șantier și curățarea și spălarea străzilor pe care se iese din zonele în care se efectueazălucrări.

Pentru murdărirea căilor publice cu noroi s-au aplicat trei sancțiuni. Spre exemplu, conducătorul unei autoutilitare a fost sancționat ieri pe Bdul Liviu Rebreanu. Întoate aceste cazuri amenzile sunt cuprinse între 1000 și 2500 lei. Verificările continuăpe aceastălinie.

martie 13, 2014
Amenzi pentru noroiul de pe șantiere la Timișoara
by petre
Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au demarat, începând de ieri, acțiuni de verificare a organizărilor de șantier din municipiul Timișoara și modul în care se respectăprevederile HCL 371/2007 modificatăreferitoare la acestea. S-a dispus asigurarea curățeniei în jurul panourilor organizărilor de șantier și curățarea și spălarea străzilor pe care se iese din zonele în... Read More




