Accident rutier grav pe „drumul morții” din Banat: trei victime, dintre care una încarcerată.

Traficul a fost blocat
În această dimineață, în jurul orei 07:20, pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „SEMENIC” al județului Caraș-Severin au fost solicitați să intervină în urma unui accident rutier produs pe DN6, pe raza localității Slatina-Timiș, județul Caraș-Severin, în care au fost implicate două autoturisme.
La fața locului s-au deplasat de urgență forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Caransebeș, cu o autospecială de stingere și o autospecială de descarcerare, sprijinite de o ambulanță SMURD (EPA), fiind mobilizați 10 pompieri militari.
În sprijinul acestora au intervenit două echipaje din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Caraș-Severin și echipaje ale Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Caraș-Severin.
În urma impactului au rezultat trei victime, dintre care o persoană a rămas încarcerată în interiorul unuia dintre autovehicule.
Persoana blocată a fost extrasă în siguranță din autoturism.
Victima a fost conștientă și a fost predată echipajului medical SAJ pentru acordarea primului ajutor și transportul la spital.
Din cauza accidentului, circulația rutieră în zonă a fost temporar blocată pe ambele sensuri de mers. (ISU CS)
Update:
Pe lângă cele 3 victime aflate toate intr-unul din autoturismele implicate, la spital a fost transportat, ulterior, pentru investigații, si conducătorul celui de-al doilea autoturism implicat in accident.


