Cu binecuvântarea ÃŽnaltpreasfințitului Nicolae, Mitropolitul Banatului, Asociația „Memorialul Revoluției 16-22 Decembrie 1989„ din Timișoara a amenajat în cadrul sediului asociației o capelă, în amintirea eroilor Revoluției din Decembrie ’89. Binecuvântarea sfântului locaș a avut loc joi, 23 ianuarie, în  prezența ÃŽnaltpreasfințitului Timotei, Arhiepiscopul Aradului, a Preasfințitului Lucian, Episcopul Caransebeșului și a Preasfințitului Paisie Lugojanul, Episcop-... Read More
