În jurul orei 12:10, pompierii militari au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe B-dul Revoluției din 1989 din Timișoara.
La fața locului s-au deplasat de urgență o autospecială de primă intervenție și comandă, o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o autosanitară SMURD și 10 pompieri.
În accident a fost implicat un tramvai, în care se afla doar vatmanul, și un autoturism în care se afla doar șoferul.
În urma impactului, șoferul autoturismului a rămas încarcerat.
Echipajele de intervenție lucrează pentru extragerea victimei și asigurarea măsurilor PSI necesare.


