Accident grav la intrarea în Timișoara – trei victime

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 18:40, polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe DN 6, în județul Timiș.
Din primele cercetări efectuate la fața locului, s-a stabilit că un bărbat în vârstă de 50 de ani a condus un autoturism pe DN 6, dinspre localitatea Dudeștii Noi înspre municipiul Timișoara, iar la intersecția cu drumul de legătură către DN 69 ar fi efectuat viraj la stânga, intrând în coliziune cu un autoturism condus de o femeie în vârstă de 29 de ani, care circula din sens opus.
În urma impactului, au rezultat trei victime, respectiv cei doi conducători auto și o pasageră în vârstă de 57 de ani, aflată în autoturismul condus de către femeie. Toate persoanele au fost transportate la spital în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate.
Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.


