Poli Timișoara învinge cu emoții liderul CFR Cluj după ce a condus cu 4-0 FOTO

Posted on Aug 26 2017 - 8:16pm by petre

Ploaie de goluri, sâmbătă, pe stadionul Dan Paltinișanu din Timișoara între ACS Poli Timișoara și liderul campionatului CFR Cluj.

Partida s-a terminat 4-3 în favoarea timișorenilor, după ce Poli a condus cu un 4-0 sec.PoliCluj28 PoliCluj15 PoliCluj20 PoliCluj25 PoliCluj26 PoliCluj27

Alex Munteanu, cel mai bun jucător celor de la Pol a deschis scorul în minutul 2, cu un șut de la aproape 40 de metri care l-a surprins pe portarul clujan Cosmin Vâtcă, și a marcat ultimul gol al timișorenilor în minutul șase.

Gabriel Cânu a înscris și el de la 8 metri din centrarea lui Munteanu în minutul 33, iar Octavian Drăghici a marcat în minutul 55 recuperând un balon respins de un apărător clujean.

Senegalezul Ibrahima Balde, introdus după pauză de Dan Petrescu, a marcat primele sale goluri în Liga I (minutele 73 și 77), cealaltă reușită a oaspeților fiind autogolul lui Gabriel Cânu din minutul 81, după un șut al lui Dan Nistor.