Lista viitorilor parlamentari pe județe

Posted on dec. 12 2016 - 1:36pm by petre

Iatănumele celor care vor ajunge în viitorul legislativ, dar și câte posturi rămân pentru redistribuire, în principalele județe, dupăce Biroul Electoral Central a centralizat 70% din voturi, potrivit unei simulări făcute de Mediafax.

BUCUREȘTI

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR

Gabriel Petrea(PSD)

Carmen-Ileana Moldovan(PSD)

Georgian Pop(PSD)

Oana-Consuela Florea(PSD)

MihăițăVîrză(PSD)

Adriana-Diana Tușa(PSD)

Dumitru Chiriță(PSD)

Beatrice Tudor(PSD)

Liviu-Ioan-Adrian Pleșoianu(PSD)

Mirela Furtună(PSD)

Petre-Florin Manole(PSD)

Nicușor Dan(USR)

Cristian Ghinea(USR)

Cristian Gabriel Seidler(USR)

Oana Mioara Bâzgan-Gayral(USR)

Matei Adrian Dobrovie(USR)

Claudiu Iulius Gavril Năsui(USR)

Cristina Mădălina Prună(USR)

Adriana SĂƒftoiu(PNL)

Eugen Nicolăescu(PNL)

Ovidiu Raețchi(PNL)

Valeriu Steriu(PMP)

Eugen Tomac(PMP)

Daniel Constantin(ALDE)

5 mandate – REDISTRIBUIRE

SENAT

Ecaterina Andronescu(PSD)

Nicolae Șerban(PSD)

Robert Cazanciuc(PSD)

Mihnea Costoiu(PSD)

Vlad Alexandrescu(USR)

Cristian Ghica(USR)

Florina Raluca Presadă(USR)

Traian Băsescu(PMP)

Leon Dănăilă(PNL)

3 mandate – REDISTRIBUIRE

CLUJ

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Florin Stamatian (PNL)
Adrian Oros (PNL)
Sorin Moldovan (PNL)
Horia Nasra (PSD)
Cornel Itu (PSD)
Cristina Burciu (PSD)
Csoma Botond (UDMR)
Hegedus Csilla (UDMR)
Emanuel Ungureanu (USR)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT

Marius Nicoară(PNL)
Vasile Ilea (PSD)
Laszlo Attila (UDMR)
Mihai Goțiu (USR)

SIBIU

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Ioan Ovidiu Sitterli (PSD)
Raluca Turcan (PNL)
Nicolae Neagu (PNL)
Dan Barna (USR)

Douămandate- REDISTRIBUIRE

SENAT
Mircea Cazan (PNL)
Viorel Arcaș (PSD)
Traian Belei (USR)

Un mandat- REDISTRIBUIRE
PRAHOVA

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Rodica Paraschiv (PSD)
Cornel Nanu (PSD)
Andrei Nicolae (PSD)
Mihaela Laura Moagher (PSD)
Ludmila Sfîrloagă(PSD)
George Ionescu (PNL)
Răzvan Prișcă(PNL)
Rădulescu Dan (USR)
Grațiela Gavrilescu (ALDE)
Cătălina Bozianu (PMP)
SENAT

Emanoil Savin (PSD)
Radu Oprea (PSD)
Iulian Dumitrescu (PNL)

SUCEAVA

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Eugen Bejinariu (PSD)
Maricela Cobuz(PSD)
Cătălin Nechifor (PSD)
Alexandru Rădulescu (PSD)
Ioan Bălan (PNL)
Angelica Fădor (PNL)
Patru mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT
Ioan Stan (PSD)
Dan Cadariu (PNL)
Douămandate- REDISTRIBUIRE

BISTRIÅ¢A NĂSĂ‚UD

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Doina Pană(PSD)
Daniel Suciu (PSD)
Robert Sighiartău (PNL)
Douămandate-REDISTRIBUIRE

SENAT

Douămandate- REDISTRIBUIRE

OLT

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Florin Iordache (PSD)
Dan Ciocan (PSD)
Alexandru Stănescu (PSD)
Marius Iancu(PSD)
Gigel Știrbu (PNL)
Mihai Niță(ALDE)

SENAT
Paul Stănescu (PSD)
RenicăDiaconescu (PSD)
Siminica Mirea (PNL)

HUNEDOARA

CAMERA DEPUTATILOR
Laurentiu Nistor (PSD)
Natalia Intotero (PSD)
Ilie Toma (PSD)
Lucian Heius (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT
Cristian Resmerita (PSD)
Carmen Hărău (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

GORJ

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Victor Ponta (PSD)
Mihai Weber (PSD)
Alin Văcaru(PSD)
Dan Vâlceanu (PNL)
Dian Popescu (ALDE)
SENAT

Florin Cârciumaru (PSD)
Scarlat Iriza (ALDE)

IAȘI

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Camelia Gavrilă(PSD)
Nicolae Bănicioiu (PSD)
Tudor Ciuhodaru (PSD)
Vasile Câtea (PSD)
Silviu Macovei (PSD)
Vasile Axinte (PSD)
Marius Bodea (PNL)
Dumitru Oprea (PNL)
Cosette Chichirău (USR)

Trei mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT
Doru Pănescu (PSD)
Victorel Lupu (PSD)
Iulia Scântei (PNL)
Douămandate: REDISTRIBUIRE

TIMIȘ

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Călin Dobra (PSD)
Alfred Simonis (PSD)
Adrian Pau (PSD)
Marilen Pirtea (PNL)
Ben-Oni Ardelean (PNL)
Cătălin Drulă(USR)
Marian Cucșa (ALDE),
Cornel SĂƒmărtinean (PMP)

Douămandate- REDISTRIBUIRE

SENAT
Eugen Dogariu (PSD)
Adrian Diaconu (PSD)
Alina Gorghiu (PNL)
Nicu Fălcoi (USR)

ARGEȘ

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Radu Vasilică(PSD)
Mircea Drăghici (PSD)
Simona Bucura Oprescu (PSD)
Nicolae Georgescu (PSD)
Cătălin Rădulescu (PSD)
Nicolae Velcea (PSD)
Dănuț Bica (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT
Șerban Valeca (PSD)
Gheorghe Marin (PSD)
Cristina Stocheci (PSD)
Ioan Popa (PNL)
CONSTANÅ¢A

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Iulian Iancu (PSD)
Mircea Dobre (PSD)
Cristina Dumitrache (PSD)
Radu Babuș (PSD)
George Vișan (PSD)
Bogdan Huțucă(PNL)
Robert Boroianu (PNL)

Douămandate – REDISTRIBUIRE

SENAT
Liviu Brăiloiu (PSD)
Nicolae Moga (PSD)
Vergil Chițac (PNL)
Douămandate- REDISTRIBUIRE
BRAȘOV

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Valentin Mihai Popa (PSD)
Viorel Chiriac (PSD)
Roxana Mînzatu (PSD)
Mara Mareș (PNL)
Gabriel Andronache (PNL)
Tudor Benga (USR)

SENAT
Marius Alexandru Dunca (PSD)

Trei posturi- REDISTRIBUIRE

BOTOȘANI

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR
Tamara Ciofu (PSD)
Rotaru Răzvan (PSD)- redistribuire
Mihaela Huncă(PSD)
Marius Budăi (PSD)
Cristian Achiței (PNL)
Douămandate- REDISTRIBUIRE
SENAT
Doina Federovici (PSD)
Trufin Lucian (PSD)
Costel Șoptică(PNL)- redistribuire
ALBA

CAMERA DEPUTAÅ¢ILOR

Ioan Dîrzu (PSD)
Cornel Suciu (PSD)
Florin Roman (PNL)
Corneliu Olar (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT
Daniel Breaz (PSD)
Alexandru Pereș (PNL)

Comments

comments

About the Author